konkursy ogłoszenie

Konkurs dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych nt. „Ojcowie Niepodległości…” Wincenty Witos

Szanowni Państwo

21 stycznia 2024 r. przypadła 150. rocznica urodzin Wincentego Witosa. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu wybitnych zasług, ogłosili rok 2024 Rokiem Wincentego Witosa. Podobne działania podjęło wiele samorządów w Polsce.

„Potęgi Państwa i jego przyszłości nie zabezpieczy żaden, choćby największy geniusz – uczynić to może cały świadomy swych praw i obowiązków Naród.”

08. 01. 1932 r., Wincenty Witos

W naszej szkole „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach od dwóch lat organizujemy Wojewódzki Konkurs Wiedzy nt. „Ojcowie Niepodległości – O Szablę Józefa Piłsudskiego”. Poprzednie edycje dotykały problematyki związanej z Józefem Piłsudskim i Ignacym Janem Paderewskim. W roku 2024 III edycja zostanie poświęcona osobie Wincentego Witosa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska z terenu Pogórza Ciężkowickiego chcemy w tym roku zaproponować również uczniom szkół podstawowych możliwość wzięcia udziału w konkursie przygotowanym dla nich nt. „Ojcowie Niepodległości…” Wincenty Witos. Zaproszeni mogą się czuć wszyscy uczniowie szkół z terenu Powiatu Tarnowskiego i Gorlickiego – z klas VII i VIII.

 

W załączeniu zamieszczamy regulamin wraz trzema załącznikami.

 

Liczymy na Wasz udział, świetną zabawę w poszukiwacza historycznych ciekawostek.

 

2024-04 – Regulamin – Ojcowie Niepodległości Wincenty Witos

 

Józef Parys, dyrektor szkoły
Magdalena Gabor, koordynator konkursu

Podobne posty

Udział w Turnieju Motoryzacyjnym

szef

Konkurs – Żołnierze Wyklęci – Krzyżówka dla wytrwałych!

szef

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa – „CyberSkiller Challenge Poland”

szef
Skip to content