akcje i projekty

Akcja honorowego krwiodawstwa październik 2017

18 października (środa) na hali widowiskowo – sportowej w Ciężkowicach odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwazorganizowania przez Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach. Jak zwykle dopisała wysoka frekwencja. Krew oddało 31 osób, co stanowi około 14 l.

Celem SK HDK jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, a także pozyskiwanie nowych krwiodawców. Działalność klubu polega głównie na organizowaniu prelekcji na temat krwiodawstwa, dawstwa szpiku, pośmiertnego oddawania narządów oraz organizowaniu akcji oddawania krwi.

W ciągu roku SK HDK organizuje dwie akcje. Pamiętajmy!!! Krew jest bezcenna. Oddając krew możemy komuś uratować życie. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich wolontariuszy bardzo serdecznie na kolejną naszą akcję, która odbędzie się na początku marca 2018 roku. Dokładne informacje oraz termin umieścimy na portalu RDN Małopolska, pogorze24.pl miasto i ludzie.

Podobne posty

Dziękujemy za pomoc pani Agnieszcze…

szef

„Mój rozwój- moja przyszłość II”

szef

Spacerując po szkole „u mistrza Paderewskiego”

szef
Skip to content