wyjścia i wycieczki

Małopolska Noc Naukowców w Tarnowie

W piątek  28.09.2018 r. po zakończeniu zajęć lekcyjnych, grupa kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Małopolska Noc Naukowców. Opiekunami tej wycieczki byli: Pani Karolina Iwaniec, Pani Karolina Paluch, Pani Renata Kiełbasa, oraz Pan Tomasz Pikusa, za co im serdecznie dziękujemy.

Po dotarciu do Tarnowa udaliśmy się do I, a następnie do III Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zapoznaliśmy  się z ciekawą propozycją prezentacji, zabaw, łamigłówek, doświadczeń naukowych, wyposażeniem dydaktycznym i doświadczalnym pracowni. Mieliśmy możliwość spotkania kolegów i koleżanek  z poprzednich szkół i powspominania starych, dobrych czasów.

Najbardziej emocjonalnym punktem programu było zwiedzanie siedziby i studia nagrań radia RDN Małopolska przy ulicy Bema, gdzie zobaczyliśmy od środka pracę dziennikarzy i reporterów, a także można było udzielić wywiadu:

Jest tu bardzo fajnie, bardzo przyjemnie, miła atmosfera.-komentował swoje wrażenia o pobycie w radiu Mirosław Żaba.

Istniała również możliwość  spróbowania swoich sił czytając wiadomości.

Jest 19.00, Jacek Wantuch, zapraszam na wiadomości RDN

Policjanci przypominają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiej akcji,, Zapnij pasy. Samorządowcy z Powiśla  z optymizmem o budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej.

Jak przybliżyć kulturę osobom niepełnosprawnym? O tym na forum kultury wrażliwej, które odbędzie się w Nowym Sączu.

To było bardzo pozytywne przeżycie, zawsze chciałem tego doświadczyć. Dziękuję

Następnie udaliśmy się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gdzie od podszewki zwiedziliśmy uczelnię oraz zapoznaliśmy się z jej ofertą. Kto wie może wielu z nas będzie się tam rozwijać po zakończeniu naszej szkoły?

Ostatnim punktem naszej wycieczki był postój w restauracji McDonald’s,  gdzie doładowaliśmy swoje akumulatory na powrót do Ciężkowic.

Podczas wyjazdu było świetnie, panowała atmosfera radości i zabawy. Myślę, że w przyszłym roku także wybierzemy się na to wydarzenie.

Jacek Wantuch
uczeń klasy 1 LO

 

Relacja zdjęciowa z RDN Małopolska: https://www.rdn.pl/galerie/noc-naukowcow-radiu-rdn

Podobne posty

Uroczystości religijno – patriotyczne w Dąbrach

szef

Maturzyści na Jasnej Górze!

szef

Wycieczka integracyjna klasy 1 LO

szef
Skip to content