wyjścia i wycieczki

Wycieczka do Krakowa

W dniu 19 stycznia 2023 r. odbyła się wycieczka do Krakowa. Brali w niej udział z uczniowie, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Dnia Patrona Szkoły. Za swoją ciężką pracę doczekali się obiecanej nagrody.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy kawiarnię literacką – Jamę Michalika, podziwialiśmy ołtarz w Kościele Mariackim, barokowy Kościół świętej Anny, Galerię Malarstwa w Muzeum Narodowym w Sukiennicach, rzeźbę Igora Mitoraja na krakowskim rynku. Na zakończenie naszej wycieczki byliśmy w kinie Pod Baranami na filmie „Szkoła na końcu świata”.

„Lunana Szkoła na końcu świata” to filmowa podróż do bhutańskiej wioski położonej w Himalajach. Nominowany do OSCARA film i zdobywca kilkunastu nagród publiczności na festiwalach filmowych jest afirmacją życia w zgodzie z prawami natury. A także lekcją tego, co w życiu jest najważniejsze. Decyzją przełożonych bohater filmu trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu. Historia, którą reżyser pokazuje w oszałamiających realiach himalajskiej wioski zmienia się w filozoficzną przypowieść o mądrości, cierpliwości i dokonywaniu życiowych wyborów.

Wycieczka zapewne się bardzo udała, bo kolejny wyjazd dla tej samej grupy już we wtorek przed feriami, tym razem na film w nieco innym klimacie, bo będzie to film familijny.

                                                                                        Beata Porębska, nauczyciel j. polskiego

 

 

 

Podobne posty

I miejsce drużyny w grze miejskiej: „Polskie Państwo Podziemne”

Dyrektor

Koncert PRO MEMORIA upamiętniający Wandę Półtawską

Dyrektor

Wycieczka uczniów technikum hotelarskiego

szef
Skip to content