Projekt realizowany jest w ramach X Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.
Adresatami projektu są uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w naszej szkole. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. W ramach projektu realizowane są zajęcia, które poszerzają ofertę edukacyjną naszej szkoły, rozwijają uzdolnienia i zainteresowania uczniów, pomagają lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego, a w razie potrzeby nadrobić zaległości na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych.
Obecnie realizujemy następujące działania:
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, biologii, geografii i języka angielskiego.
- Zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów – z matematyki, biologii, geografii, chemii, języka niemieckiego i informatyki.
- Koło zainteresowań z informatyki.
- Doradztwo zawodowe służące wspieraniu uczniów w procesie przygotowania
do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu.
We wrześniu przeprowadzona została rekrutacja uczestników do poszczególnych form wsparcia. W pierwszej fazie realizacji projektu zajęcia odbywały się w formie tradycyjnej, później na krótko zostały zawieszone a od listopada realizowane są w formie zdalnej. Uczniowie w czasie rzeczywistym uczestniczą w zajęciach ze swoich domów a nauczyciele ich udział w zajęciach dokumentują w formie print screenów. (zobacz zdjęcia) W ramach projektu cały czas wzbogacana jest baza dydaktyczna szkoły. Zakupiono liczne pomoce dydaktyczne np.: repetytoria, zbiory zadań, zadania i arkusze maturalne, atlasy geograficzne, plansze dydaktyczne, mapy ścienne, tangramy, łamigłówki i puzzle matematyczne, zestawy fiszek i gry dydaktyczne do nauki języka angielskiego, wieszak
i mobilny stojak na mapy, rolety okienne oraz 6 szaf na dokumenty i pomoce. Czekamy na dostawę monitorów interaktywnych, licznego sprzętu komputerowego, kserokopiarki, drukarek itp., które ułatwią i uatrakcyjnią proces dydaktyczny w naszej szkole.
Szkolny lider projektu – Lucyna Burnus